Z Julią pod Prąd

„Dietetyk / Trener / Lekarz, który twierdzi, że wie wszystko - nie wie nic”


- Julia Morawska -

W czym się specjalizuję

Jestem szczęściarą, gdyż moja praca to moja największa życiowa pasja ze względu na co z ogromną radością propaguje szeroko pojęty zdrowy styl życia oraz dziele się zdobywaną na bieżąco wiedzą na temat tego jak uzyskać i utrzymywać w świecie Fit Lifestylu wymarzoną sylwetkę bez uszczerbku na zdrowiu zarówno psychicznym jak i fizycznym, jak polepszyć samopoczucie, jakość życia, działać profilaktycznie czy też wspomagająco na proces leczniczy osób dotkniętych chronicznymi chorobami cywilizacyjnymi. W swojej pracy skupiam się na czterech płaszczyznach:

1. Pomóc w zachowaniu lub też odzyskiwaniu równowagi psychicznej.

2. Pomóc w zmianie stylu życia.

3. Pomóc w odpowiednio dobranej aktywności fizycznej.

4. Pomóc w indywidualnie dostosowanym sposobie odżywiania się.

Wierze, że łącząc odpowiednio dobrane działania w tych filarach prozdrowotnych możemy w sposób naturalny działać zapobiegawczo przed chorobami oraz wspierać procesy naprawcze naszego organizmu jeśli już na coś chorujemy. Wierze też, że to co dla jednej osoby jest „lekarstwem”, dla drugiej może być „trucizną”,  dlatego zachowuje ogromną pokorę wobec fizjologii naszego organizmu, pozostawiam otwarty umysł, nie promuje schematów, a tylko skupiam się na elastycznym oraz indywidualnym podejściu do każdej osoby.

Zajmuje się

# Pomocą osobom, które chorują na zaburzenia odżywiania.

# Pomocą osobom, które mają problemy ze stabilizacją wagi.

# Pomocą trenującym osobom, które mają problemy z progresem oraz regeneracją okołotreningową.

# Pomocą osobom, które mają problemy z zaburzeniami depresyjnymi lub zaburzeniami snu.

# Prowadzeniem osób z nierównowagą gospodarki hormonalnej, w tym: choroby tarczycy jak niedoczynność czy Hashimoto, zaburzenia miesiączkowania jak wtórny brak miesiączki czy PCOS, hirsutyzm, hipernandrogenizm, hiperprolaktynemia, problemy z zajściem w ciąże czy też z odzyskaniem dawnej sylwetki po ciąży.

# Prowadzeniem osób dotkniętych problemami z układem pokarmowym, w tym: ZJD, SIBO, choroby zapalne jelit, celiakia, alergię i nietolerancję pokarmowe.

# Prowadzeniem osób z insulinoopornością, reaktywną hipoglikemią, cukrzycą.

# Prowadzeniem osób z innymi niż Hashimoto chorobami autoimmunizacyjnymi, jak np.: atopowe zapalenie skóry, reumatoidalne zapalenie stawów itd.

# Prowadzeniem kobiet i par, które się starają o potomstwo, kobiet które już są w ciąży albo też w trakcie laktacji.

# Podejmę się i będę starać się pomóc ze wszystkim co jest w zakresie mojej wiedzy oraz kompetencji, jednak proszę pamiętać, że nie jestem lekarzem medycyny klinicznej, stąd szczególnie zaznaczam na tym, że leczenie farmakologiczne schorzeń jest poza zakresem mojej praktyki i kompetencji!!!