W tym tygodniu projektu zgodnie z obietnicą kontynuuje serię artykułów o wyprawce dla pierwszego dziecka, w których się dzielę zebraną wiedzą i swoją „encyklopedią” o wyprawce o co prosiło mnie bardzo wiele osób.

Zaznaczam i przypominam, że jest to głównie informacja teoretyczna, którą zbierałam przez cały okres trwania ciąży analizując wiele informacji od specjalistów oraz opinię wielu doświadczonych rodziców, więc to co się sprawdzi w praktyce najbardziej a co mniej okaże się dopiero „w praniu” – najwyżej zrobię edycję tych artykułów opisując co i dlaczego się sprawdziło bardziej a co mniej i dlaczego.

Ustaliliśmy już, że nie ma czegoś takiego jak idealna wyprawka jest też bardzo wiele ważnych czynników wpływających na aspekty związane z wyprawką. Dlatego to co jest niezbędne dla mnie i według mnie nie koniecznie będzie niezbędne dla innej kobiety, która będzie w innej sytuacji, a to co ratuje macierzyństwo innej mamie może totalnie się nie sprawdzić u mnie.

W poprzedniej części opisałam rzeczy duże, globalne i te które zazwyczaj wymagają najwyższych nakładów finansowych, w tym natomiast się skupiam i wymieniam rzeczy, które kupiłam i które są związane z kąpielą, pielęgnacją, apteczką oraz ciuszkami dla dziecka, a na filmiku na YT trochę szerzej omawiam czym się kierowałam, aby wybrać wśród wielu opcji tą na którą się w końcowym efekcie zdecydowałam.

KĄPIEL I PIELĘGNACJA

W pierwszej kolejności, aby wiedzieć co rzeczywiście nam może się przydać w aspektach związanych z kąpielą i pielęgnacją to warto dobrze przemyśleć kwestię tego, gdzie będziemy kąpać dziecko – w wannie, w pokoju przy przewijaku itd. i jak dużo mamy na to miejsca. Fajnie jest mieć wszystko pod ręką, gdyż kąpiel i wszystko co następuje przed lub po kąpieli (np. masaż) może się stać swojego rodzaju wieczornym rytuałem i elementem codziennej rutyny wpływającym korzystnie na sen maluszka.

Artykuł napisany został na blog dla partnera Muscle-Zone.pl w ramach projektu Julia Radzi, i jego całość znajduje się tu.

W linku również znajdzie się film na YT.