JULIA CICHACZEWSKA - GABOR

Jestem absolwentką kierunku psychodietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, dyplomowanym trenerem personalnym z międzynarodową licencją trenerską IFBB COACH CARD, dyplomowanym instruktorem rekreacji...

ZOBACZ WIĘCEJ

O MNIE

   Jestem dyplomowanym Psychodietetykiem  (Warszawski Uniwersyt Humanistycznospołeczny), studentką FMU (Functional Medicine University), dyplomowanym trenerem personalnym z międzynarodową licencją trenerską IFBB COACH CARD (najbardziej prestiżowa na świecie Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu), dyplomowanym instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness oraz instruktorem w zakresie kulturystyki. Posiadam kwalifikacje zawodowe w obrębie doradztwa dietetycznego, planowania oraz prowadzenia treningów indywidualnych i grupowych rożnego rodzaju (trening mobilności, trening siłowy, grupowe zajęcia fitness itd.). Jestem szkoleniowcem IFAA pod logiem Athlete Perfomance (http://athleteperformance.pl/) oraz członkiem Polskiej Akademii Zdrowia, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią oraz na Diecie Bezglutenowej i Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita - „J-elita”..

   Miłość do sportu oraz zainteresowanie się tematem dietetycznym są obecne w moim życiu od małego, iż od 20 lat jestem związana ze sportem, a dietetyka jest nieodłączną częścią każdego sportowca. W przeszłości byłam zawodniczką akrobatyki sportowej przez okres 4 lat, po czym kolejne 12 lat liderem kobiecej drużyny koszykówki, gdzie na naszym koncie znajdowały się zwycięstwa w mistrzostwach krajowych oraz międzynarodowych. Przez ostatnie 4 lata intensywnie się rozwijam pod kątem dietetyki i trenowania. Jestem młodą, bardzo ambitną osobą, zawodniczką sportów sylwetkowych i trójboju siłowego w międzynarodowej federacji IFBB oraz autorką wielu artykułów zarówno dietetycznych, jak i prozdrowotnych.

   Moja wiedza, certyfikaty, dyplomy, licencje były zdobywane na specjalistycznych studiach, kursach i szkoleniach. Na co dzień natomiast każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie się w kierunku dietoterapii, psychodietetyki, immunologii, endokrynologii, neurologii, naturopatii, ziołolecznictwa oraz medycyny funkcjonalnej. Jestem głodną wiedzy osobą. Uczęszczam na konferencje, biorę udział w bardzo dużej ilości webinariów oraz wykładów o tematyce branżowej, spędzam dużo czasu na sprawdzaniu oraz zapoznawaniu się z nowymi wynikami badaniami naukowymi by być na bieżąco z każdym postępem w sferze dietetycznej oraz prozdrowotnej, czerpię również wiedzę z literatury naukowo - medycznej.

   W swojej karierze dietetyczno-trenerskiej mam na koncie tytuły mistrzyni Mistrzyni Uniwersyteckich Mistrzostw Polski w zawodach sylwetkowych, wielokrotnego finalistę i medalistę Mistrzostw Anglii w kulturystyce klasycznej wśród juniorów oraz polepszenie samopoczucia i jakości życia wielu osób z chronicznymi chorobami cywilizacyjnymi za pomocą wprowadzenia odpowiedniej dietoterapii oraz zmian stylu życia. Pracuję nie tyko ze sportowcami i osobami aktywnymi fizycznie, ale też z osobami, które poprzez właściwy sposób odżywiania chcą poprawić samopoczucie i ogólną jakość własnego życia.

   Jestem propagatorem holistycznego podejścia do zdrowia. To co dla jednej osoby jest lekarstwem dla drugiej może być trucizną. W swojej pracy łączę aktywność fizyczną z prawidłowym odżywianiem się, podejściem kompleksowym do ciała, psychiki i umysłu.  To co jemy powinno odżywiać nasze ciało, dlatego bardzo dokładny wywiad będzie pomocny przy ułożeniu jak najbardziej indywidualnego planu żywienia.

   Leczenie schorzeń i urazów są poza moim zakresem praktyki! Pomogę ze wszystkim co jest w zakresie mojej wiedzy, żeby w sposób naturalny wzmocnić i wesprzeć naturalną pracę organizmu, a to się przełoży na osiągnięcie postawionych celów.

   Przede wszystkim skupiam się na indywidualnym podejściu. Zawsze uczę podopiecznych właściwie się odżywiać wprowadzając, krok po kroku, nowe i właściwe nawyki żywieniowe, by cieszyli się dobrym zdrowiem w przyszłości. 

   Zajmuję się wspomaganiem leczenia chorób autoimmunizacyjnych oraz metabolicznych za pomocą edukacji żywieniowej, zmian w stylu życia oraz podejścia funkcjonalnego do całego organizmu. Jestem w stanie polepszyć jakość życia osób, które cierpią na: stany depresyjne, insulinooporność oraz inne zaburzenia glikemii, choroby autoimmunizacyjne (Hashimoto, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry itd), zaburzenia pracy tarczycy (na tle autoimmunizacyjnym również), zaburzenia pracy nadnerczy (tzw. "wyczerpane nadnercza" jak również na tle autoimmunizacyjnym), zaburzenia pracy układu trawiennego (refluks, zgaga itd), zaburzenia bakteryjnej flory jelit (zwiększona przepuszczalność, IBS, SIBO), alergię i nietolerancję pokarmowe. To są wszystkie choroby które w obecnych czasach panują jak epidemia natomiast odpowiedni sposób odżywiania jest drogą do tego by poczuć się lepiej.

To co jesz albo karmi chorobę albo ją zwalcza. Jedzenie ma znaczenie!


Moje motto: Dietetyk/Trener/Lekarz, który twierdzi, że wie wszystko- nie wie nic.

 
MASZ PYTANIA?